Čt. Zář 16th, 2021

Pan Potentoth na lůžku

Pan Potentoth, byl jaksi smutný tak si jel na dovolenou a tam navštívil kostel. Byl tam hodinu a potom odjel zpět. Potkal pana Poštmistra a ten mu prozradil, že vyhrál 5000Kč. Rukoslava hned napadlo, že by mu je vzal. “Ale jak,” řekl si. Počkal do zítra.

Zítra už bylo, jenže pan Potentoth si lehl nějak blbě a skřípl si záda. No co stím. RUKOSLAV NEMŮŽE JÍT TEĎ PRO TY PENÍZE, a tak zůstává ležet a léčit se od toho skřípnutí. Za chvíli přišla veverka Fifinka a donesla mu buchty. Rukoslav ji poděkoval, nabídl ji kávu, když to přijala tal ji řekl, aby si ji udělala sama, ale ať se na něho nezlobí. Důvod byl prostý, skříplý krk.

Tedy Fifinka si tu kávu udělala a pak se s Rukoslavem domluvila, že zajde pro pana Doktora od města. A tedy Fifinka tam šla.

Fifinka zazvonila na dveře pana doktora. Tedy neměla peníze, ale řekla si, že když jakože není člověk může jí dát Grátis. Pan doktor vzal skalpel a pilku, přišel k Fifince. Fifinka se hnedka zhrozila a zalezla za květináč. “Co to provádíte?” – zeptala se veverka. “Inu co tu chceš?” – zeptal se doktor. 

Pan Potentoth je nemocný, bolí ho krk, asi si ho zkřípl. – Pověděla mu. 
“Jo tak, tedy dobrá vezmu si mastičky a čajíčky a můžeme jít, pan Potentoth je můj přítel” – řekl jí pan doktor. 

Tedy šli, až došli tak Fifinka zaklepala a pan Potentoth otevřel dveře. “Jak jste je otevřel?” – zeptal se pan doktor. “Velmi jednoduchá věc a to je obyčené koště.” – odpověděl.

Pan doktor mu řekl, že Fifinka mu řekla že ho bolí krk. Tedy jak se vám to stalo. “Včera jsem potkal pošmistra a ten nesl 5000 korun. Taky mi pověděl, že je vyhrál a ten následující den což je dnes jsem to chytil a skřípl jsem si ten můj krk.”

No tedy byl pan doktor v obraze, a taky věděl co na to. Bohužel si zapoměl boty a tak šel v bačkůrkách. A tak šel si do ordinace pro květináč s Mařenkou, ta tedy je jeho oblíbená kytička, ale bohužel ji nemůže moc ukazovat. Položil si ji na stůl a vzal si hmoždíř, nůžky, palmový olej a rum. Listy ostříhal a dal je hmoždíže pak přidal olej a rum. Tedy začal šťouchat až vyšťouchal mastičku. 

Tu hned běžel donést Rukoslavu. – “Tohle ti teďka namažu na krk a celý týden si to tam maž! Poté se stav a dáme si kávu a půjdeme na ryby.” – Přikázal mu doktor.

“Rozumím, ale na ryby nepůjdu, po tý předchozí příhodě na ně nechci. Na tu kávu přijdu, to čekejte – když tak půjdem na bezinky a uděláme si výtečný likér.” Po chvilce se pan doktor rozloučil a šel, pak i Fifinka mu popřála brzké uzdravení a taky šla. Fifča si vylezla na velký strom a utrhla si tu nejvyšší šištičku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *