Zelená trojka

Blog a názorový web s vlastní tvorbou

Závěr roku a začátek nového roku je období mnoha nemocí a sezonní chřipky. Mnoho lidí si plete nachlazení s chřipkou i přes to, že nachlazení způsobují též viry.

Prevencí je omezení pohybu lidí ve větších skupinkách a v domácnostech to je časté větrání s kombinací zapnutého topení.

Sice se tvrdí, že kombinovat zapnuté topení a současně otevření oken je nesmysl, ale z fyzikálního hlediska je to logická kombinace neboť chladný vzduch jde dolů a teplý nahoru, tudíž máte záruku, že nebudete mít doma zimu a zároveň čerství teplý vzduch.

Větrání je velmi důležité pro cirkulaci hlavně malých místnostech.

V nákupních centrech a obchodech s velkou rozlohou není nutno časté větrání, neboť člověk infikovaný jakýmkoliv běžným virem aerosol vykašle a ten se rozptýlí po celé ploše a následné vdechnutí jiným člověk nezpůsobí nakažení díky tomu, že během rozptýlení viru v prostoru jsou částečky roztříštěny a druhá osoba vdechne jen nepatrné množství a toto množství není dostatečné pro rozšíření nemoci.

Závažnost onemocnění ovlivňuje několik faktorů. Z těch nejběžnějších to je intenzita vzdechnutí virových částic, aktuální zdravotní stav člověka, jiné nemoci.

Reference

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nachlazen%C3%AD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.