Čt. Zář 16th, 2021

Jak si správně půjčovat?

Finance jsou nedílnou součástí našeho světa. Jsou situace kdy jich máme dostatek, a jsou situace, kdy nám chybí. Pokud potřebujeme si na něco půjčit, rozhodně se podíváme po nějaké bance.

U vyřizování úvěrů je zásadní prvek při posuzování tzv. bonita, což je hodnocení dlužníka. Čím lepší máte bonitu, tím snadněji si můžete půjčit a získáte výhodnější úrok.

Když si chcete půjčit na nějakou dražší věc, musíte začít si vytvářet svoji reputaci. To znamená, že si půjčíte třeba 20 000Kč nebo 40 000Kč a ty splácíte po malých splátkách. Tyto dvě relativně nízké částky jsem zvolil, kvůli snadnější měsíční splátce.

Rozhodně si půjčujte, až ve chvíli, když víte, že máte dobrou práci, a po zaplacení poplatků Vám zbyde alespoň 3000Kč. Když běh trvání úvěru až dokonce budete splácet pravidelně, získáte už reputaci spolehlivého splátce, a další úvěr bude mnohem snažší získat.

První půjčka bývá vždy méně výhodná, neboť Vás banka nebo nebankovní společnost například Zonky poznává.

Tudíž si nikdy nepůjčujte víc než zvládnete splácet a dbejte především na svoji reputaci, kterou si měsíc, co měsíc budujete.

Když třeba plánujete nějaký 400 000Kč na auto, před tím si vezměte menší úvěr a ten řádně splaťte, ať Vás banka pozná, a další úvěr na auto budete mít mnohem výhodnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *