Čt. Zář 16th, 2021

Pokud je v české politice někdo, do koho kopnout. Je to především hnutí ANO2011. V politice se najdou i další, avšak hnutí ANO vždy činí, to co slíbí. Odpůrci hnutí ANO mají převážně absurdní argumenty. Jelikož opozice, která se nedostala ke korytům pro financování svých kšeftíků vytahuje věci, které už jsou minulostí a kombinuje je s osobním životem, což pro voliče a spořádaného občana absurdní.

Nikdo by se neměl nechávat vydírat unijními udavači, zlodějské koalice Spolu a jejich podporovatelů. Jsem rád, že Pan Babiš stojí za svými občany a činí jen to dobré.

Věci které se povedly

  1. Zavedení E-receptu (tato věc mnohým lidem velice pomáhá. Převážně, lidem se stanovenou diagnózou a dlouhodobou léčbou, kdy se třeba staří nebo špatně se pohybující lidé těžce dostávají k lékaři / Přijde jim kód receptu pro vyzvednutí, a pacient může požádat známou osobu o jeho vyzvednutí i přes mobil)

2. Zavedení EET (EET, nebo-li elektronická evidence tržeb je věcí, kterou jsem si oblíbil velice. Tato záležitost krásně pomáhá v kritických situacích, kdy člověk řádně odvádí své tržby při čemž pomocí státní správy je zde přehled o transakcích a odvedených daních v následujícím období.) – Tento nástroj by mohl být vhodný i ve chvílích, kdy podnikatel potřebuje finanční pomoc od státu, a stát podle jeho evidování vypočítá ztrátu a tu podnikateli vykompenzuje. Bohužel toto letos nebylo využito.

3. Zvyšování důchodů

Už od roku 2017 se zvyšují důchody nad rámec zákonné valorizace, což pomáhá všem důchodcům mít důstojný život. Toto žádná předchozí vláda neudělala.

Zásadní škrty v minulosti

Připomeňme si nedávnou minulost. Dne 27. září 2012 nabyla účinnosti úsporná novela zákona o důchodovém pojištění, a to zákon č. 314/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů. Do § 67 zákona bylo vloženo následující ustanovení:

Pro zvýšení procentní výměry vyplácených důchodů v období od 1. ledna 2013 do 31. prosince 2015 se však při stanovení růstu cen použije jen jedna třetina procentního přírůstku indexu spotřebitelských cen.

Tato novela měla pak fatální dopad na výši valorizací důchodů hned od 1. 1. 2013 a dále od 1. 1. 2014. Je třeba si uvědomit, že nižší valorizaci prosadila vládní koalice ODS, TOP 09 a LIDEM. Tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09 přitom původně navrhoval úplné zmrazení růstu penzí!

Pravidla pro růst penzí přitom stejná vláda naposledy měnila rok předtím. Od roku 2012 skončila možnost vlády přidávat důchodcům při valorizaci více, než je zákonem stanovené minimum. Výsledkem těchto škrtů bylo, že zatímco v roce 2013 se důchody zvedly v průměru o 137 Kč, v lednu 2014 to pak bylo v průměru pouhých 45 Kč. Zdroj: https://www.odbory.info/obsah/16/valorizace-duchodu-k-1-1-2016/14360

4. Slevy na jízdném pro důchodce a studenty (Díky této pomoci, dotované státem mohou studenti, a už tak těžce živořící senioři snáz cestovat k lékaři a do škol) Toto kritizují opět politické strany, které se podíleli na nechutném přiživování na seniorech, a lidí závislých na minimální mzdě.

5. Pohřeb Karla Gotta Byl to právě premiér Babiš, který této legendě navrhl nejvyšší možný pohřeb se státními poctami.

6. Aktivní působení daňové Kobry a FAÚ.

A mnoho dalších: anobudelip.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *