Čt. Zář 16th, 2021

Poslední dobou se řeší buď navyšování daní pro příští volební období anebo všelijaké kauzy. Nyní se zvažuje navýšení důchodů nad rámec valorizace, což průměrně je kolem 450kč. Samozřejmě, že je kolem toho všeho spousta odpůrců, avšak je všude známé, že čeští důchodci sotva vyjdou do příští výplaty.

Mimo to, si všichni platíme sociální pojištění a doufáme, že se dožijeme důstojného důchodu, a tady se nedivím všem, kteří toto navýšení vítáme. Sami si jistě vzpomeneme, že za dob vlády Miroslava Kalouska, a jeho finančního ministrování měli důchodci navýšeno ne více než usmolených 50korun.

Stát má na to, aby navýšil důchody. Rádoby ochránci rozpočtu, od Top 09 začínaje, po Piráty konče vždy škrtili své občany na daních a důchodci to schytávali nejvíce. Piráty zmiňuji, především, kvůli jejich plánům, jenž nejsou jiné než ty od jiných stran na kterých se podílel i Kalousek.

Avšak není možné zapomenout, jak si vlády před vládou hnutí ANO “vytíraly” zadky o své občany. V době, kdy bylo vše svalováno na krizi, a každý uměl jen škrtit rozpočet tam, kde to jen šlo.

Od roku 2014, kdy se ministrem financí stal Andrej Babiš všechno začalo měnit.

Babiš začal plnit, co slíbil a začal boj proti kmotrům, a jiným gaunerům. Tehdy byla založena daňová kobra, která za své sedmileté působení zachránila státu 12,94 mld. Kč.

Něco málo na připomenutí

Daňová kobra vznikla 11. dubna 2014, kdy tehdejší ministři financí a vnitra uzavřeli Dohodu o spolupráci, výměně informací a koordinaci.

Následně byl 13. června 2014 podepsán prováděcí protokol mezi zástupci Policie České republiky, Finanční správy a Celní správy. Projekt Daňová Kobra tak mohl odstartovat.

Necelý měsíc od podpisu prováděcího protokolu Daňová Kobra poprvé zasáhla.

Jednalo se o případ fiktivních obchodů s neexistujícími nanodisky, kdy mělo být požadováno vyplacení nadměrného odpočtu DPH ve výši cca 270 milionů korun. Díky efektivní metodě práce Daňové Kobry se vyplacení této částky podařilo zabránit.

Do konce roku 2014 fungovala Daňová Kobra jen na centrální úrovni, kdy mezi sebou spolupracovali specialisté tehdejšího Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.

Situace se změnila na začátku roku 2015, kdy spolu začaly spolupracovat také regionální orgány finanční a celní správy s krajskými policejními ředitelstvími. Od té doby se projekt dělí na Centrální Kobru a Regionální Kobru.

z citovaného zdroje: https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2021/danova-kobra-zachranila-statu-uz-13-mili-41556

By zaloha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *