Čt. Zář 16th, 2021

O problému s globálním oteplování, se ví. Jistě si pamětníci pamatují závěje, a sněhem bohatou zimu v přírodě. Však tito pamětníci si pamatují jen dobu, kdy byli malí, a vše se zdálo velké. Lidský faktor je nejvlivnější v znečisťování přírodního prostředí.

Období 2011–2020 bylo nejteplejším desetiletím v zaznamenané historii. Průměrná celosvětová teplota v roce 2019 byla 1,1 °C nad úrovní před průmyslovou revolucí. Globální oteplování vyvolané člověkem v současné době roste tempem 0,2 °C za desetiletí.

Samozřejmě, že s tím někdo něco dělá. Ale to dobré pošlapou lidé, kteří svou lhostejností pomáhají jen dalšímu ničení.

Všeobecným faktem je problém s konzervativními skupinami lidí, kteří nejsou schopni se přizpůsobit, avšak tvrdí opak. Není jasné, zda tito lidé to, co dělají dělají schválně nebo nedopatřením, ale s problémem by jsme se měli seznámit již od dětství, jinak přes “cestu nejede vlak”.

Co se dělá pro zlepšení?

Pro zlepšení životního prostředí se nakládají finanční prostředky buď z EU, státního rozpočtu MŽP, nebo z vlastní iniciativy. Jmenovitými příklady je sázení stromů, uklízení lesních cest a vytváření zásob “dešťovky”, tedy přírodní vody.

Konzervativní jedinci vždy spoléhají na to, že ten problém vyřeší ti druzí, někdy v budoucnu, avšak když takto budou myslet po dobu desítek let všichni konzervativci, nikdy se problém nevyřeší.

V Plzni se plánuje restrukturalizace Americké ulice, kdy po ni budou jezdit jen vozy MHD a cyklisté.
Pro Plzeňský Deník bylo řečeno toto:

O oživení Americké třídy se v Plzni mluví už dlouhé roky, nyní by k tomu konečně mohlo dojít

Zdroj: https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/americkou-projede-denne-14-tisic-aut-plzensti-radni-chteji-ulici-uzavrit-2021012.html

Známky problémů v ČR

V posledních deseti letech poklesly hodnoty všech charakteristik spojených se sněhem. Snižují se počty dní se sněhovou pokrývkou i měsíční a sezónní maxima výšky sněhové pokrývky. Sněhu ubývá v nížinách i na horách. Přitom je výskyt sněhu důležitým předpokladem k vytvoření dostatečného množství povrchové i podzemní vody. (zdroj.)

By zaloha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *